šuf : tak teda vánoce

Věc je již domluvená, zpečetěná. Jelikož už nám na vile bydlí nějaký přistěhovalci, zvolili jsme pro letošní vánoční seanci lokalitu, kde budeme moci výborně zavzpomínat jaké to bylo tenkrát, když jsme na vile šetřili plynem. Ano, jde o naši chatu v Děpoltovicích.

Tak jak se to o Vánocích dělává, vsadíme na tradiční koncepty žrádla a dárků. Zbyšek témuž říká metoda cukru a biče. Zamyslete se nad tím, co z toho je cukr a co bič. Já to udělal a došel k následujícímu: vzhledem k tomu, že žrádlo bude vlastní výroby a o kvalitě dárků víme své z předchozích ročníků .. jde spíš o metodu biče a biče. A přesně na tu vás srdečně zvu!

O co teda půjde? V sobotu 22.12. cca kolem půl desáté ráno (to upřesníme) vyrazí z varů od zwerimexu dnes už legendární oranžový expres (kosmonaut), a doveze nás do děpoltovic. Jedná se o kvalitní vůz, takže případně zvládne trasu i vícekrát, nicméně pokud by si znovu postavil hlavu, dá se do děpoltovic dojít i pěšky :). Následovat bude výlet se svařeným vínem, jenž vyvrcholí ozdobením stromečku pro zvířátka. Po návratu počneme s aplikací biče a biče, dodržováním vánočních tradic, to vše v našem vilo-rodinném duchu. Kdo zná jakou tradici, může si její provedení připravit, já například zajistím vodnici s františkem místo uhlíku (ale vítány jsou i tradičnější tradice). V závěru zapálíme purpuru a po ní k nám vklouzne to tajemné kouzlo vánoc, pak se všichni rozprchnou na třídní srazy plni nostalgie a obtěžkáni úžasnými dary.

S sebou si vemte 3ks darů libovolné kvality i ceny (určené neznámému adresátovi), rozhoduje originalita. Vlastnoručně upečené (či jinak vytvořené) vánoční pečivo, rozhoduje taky originalita, ale minimálně jedno si sníte sami. Jinak vám stačí dobrý boty a teplý oděv, svařák dle potřeby, nějakej určitě uvaříme kolektivně.

Akce není kapacitně omezena, zváni jsou všichni bývalí obyvatelé vily, či členové jejího fanklubu. Jenom napište do komentářů, nebo dejte prostě nějak vědět hodláte-li se účastnit. Ježíšek forevr.

8 thoughts on “šuf : tak teda vánoce

 1. Jana

  přihláška
  S velikým potěšením, hlásím svou účast a jsem ráda, že tato několikaletá 🙂 tradice nezanikne.

  Reply
 2. Hushi

  omluvenka
  je mi to lito, vazne moc… ale zrovna 22.12. se zeni jeden kamarad, takze ja se letos nezucastnim… Ale treba budou kolacky:)

  Mimochodem: co by ste si v tomhle veku prali jako svatebni dar? 🙂

  STASTNE A VESELEEEEEEE, Vazeni pratele

  Reply
 3. adam

  Svatební dar
  Na vánoce dlabu, je chci poradit Hůše ten dar: stojan na topinky…nikdo ho ještě neviděl, nikdo neví, na co to přesně je , nikdo neví, kdo by to byl ochotnej vyrábět, ale prej to vážně existuje…snad i v tomhle vesmíru

  .

  .

  .

  P.S. Taky nemáte kam odkládat opečené chleby?

  Takže až se budu, vy vocasové, ženit, je pro vás stojan na topinky jasná volba, rozuměli ste tomu?!

  Hezký Vánoce…(no, možná si to, šufe ještě rozmyslím 🙂 )

  Reply
 4. šuf

  re:
  Svět je jeden velký odkladač na opečené chleby. Jen my lidé pro les nevidíme stromy. A nebo si nechceme ty topinky zadělat.

  S účastí to ještě rozmysli, takovej ježíšek chodí maximálně jednou do roka 🙂

  Reply
 5. vyči

  dvojitá účast
  konzultoval sem to se svoji čtyřnohou fenečkou, kterou všichni tak dobře znáte a přejete si jí vidět, a ta mi naznačila, že se mnou do konce vánoc nepromluví, jestli se na to vyprdnem… Takže nahlašujem svou účast a Gainka má takové neskromné přání, a to, aby tam byl taky její kamarád Nairík (ona ho miluje 🙂 ) Pozdravujem, Vyči a Gainka

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.