šuf : Avokádo přichází

Vážení přátelé, událost na kterou jste dlouho čekali je konečně tu. Kýžený výsledek mého zdejšího poustevničení, sebezkoumání a filosofování se dostavil. Zcvoknul jsem.

V předstíraném záchvatu tropického šílenství, jsem si dnes zahrál na boha, a stvořil živoucí bytost. A hle, nyní již zastrčený pokojík na předměstí Sydney neobývám sám! Žije tu se mnou ode dneška i můj nový vzor, mentor a … ano … i přítel. Pan Avokádo.

Poznal jsem jej při mém programu objevování exotiky. Vždycky si koupím něco, co je drahý jak u nás jabka, a v životě jsem to neviděl. Většinou jde o nějakej sajrajt, nevěřícím bych doporučil ochutnat například místní široký výběr dýní. Ale včerejšek, ten byl docela jiný. Poznal jsem to už cestou do obchodu. Koloběžka jela rychleji než kdy předtím, podzimní vítr si pohrával s listovím a já už tehdy tušil že ten den – ač zdál se doposud býti obyčejným – bude dnem na který si ještě za dlouhý čas rád vzpomenu.

A vidíte? Tušení se naplnilo. Zakoupil jsem totiž své úplně první avokádo. (kdo ví, třeba se to prodává i doma, ale já objevuju exotiku teď) Hrdě jej odvezl domů a usnul. Dnes ráno jsem vygůglil, jak se taková věc jí, plod rozčtvrtil a tři brášky budoucího pana avokáda jsem snědl. Bez soli, česneku a skurpulí. Ale čtvrtý kousek, ten byl jiný. Jako neobroušený diamant. Tak hrubý a syrový, ale přesto jsem vnímal že uvnitř dřímá kousek dokonalosti. Místo sycení lačného žaludku, jal jsem se tesat a hledat onu dokonalost. Našel jsem ji. Pak už stačilo jen dvěma napínáčky, vdechnout hmotě život a je tu!

Co zádumčivých konverzací nás jistě čeká, co neshod, co bouřlivých výměn názorů! Zažijeme spolu dobré i zlé, časy nepohody, strádání i radosti. A já věřím že po tom všem se pouto mezi mnou a panem Avokádo nepřetrhne, ale naopak ucelí. Snad jen .. modlím se aby mezi nás dva nevstoupila zhouba všech opravdových přátelství – žena. Snad se nikdy nestane, že bychom spolu soupeřili o tutéž žínku, protože ať už by zvítězil kterýkoliv, nakonec by šlo o prohru pro oba. Neboť jinak přátelství mezi mužem a ovocem, to přetrvá věky. Teda pokud pan Avokádo neshnije.

Chcete vidět jak pan Avokádo vypadá? Chápu. To by chtěl každý. A vy dokonce i můžete, neboť pan avokádo je moderní potravina a ví, že fotografie mu duši neukradne. Zde je proto fotogalerie pana Avokádo, a v ní i tady na blogu, se můžete těšit na nová dobrodružství tohoto čerstvě zrozeného akčního hrdiny.

10 thoughts on “šuf : Avokádo přichází

 1. Sledgehewer

  Jsem rád…
  …že tvé osamění v divokých krajích je u konce! Já bych tedy radši než s ovocem volil družbu se ženami, na druhou stranu pan Avokádo bude mít jistě spoustu výhod – mluví jen když je tázán, nenutí tě k používání mýdla, a hlavně, v nouzi se dá sežrat.

  Mimochodem, náhodou jsem včera pár kousků avokáda požil, a je to teda strašnej humus…

  Reply
 2. Dáma

  Evil and decay
  Toť se už začíná rýsovat na posledních fotografiích pana Avokáda. Ty drobné hnědé skvrnky-příslib budoucího rozhladu a hniloby. A jak čistý a neposkvrněný se vyloupl ze své šlupky.

  Doufám, že spolu mnohé zažijete, krásné i těžké chvíle…ale radím Ti spěchej, protože panu Avokádovi zbývá již jen málo času…snad kdybys ho nabalzamoval, zalil voskem, dal k ledu nebo naložil do octa…byl by to po konzervaci však pořád Tvůj pan Avokádo?

  Těším se na další post s panem Avokádem…

  Reply
 3. šuf

  to ne! pan avokádo nechce umřít!
  Hnědé skvrnky se šíří. Ale led? ocet? to je vražda! Vždyť pan Avokádo je tak mladý. Musí existovat rychlá a ovocná (=lidská) cesta. Poraďte doktore Galéne! Jíst hodně karotky? Lak na nehty? Oběť bohům? Přece musí být způsob, jak zastavit zbytečné umírání nevinných avokád!

  Reply
 4. pan Avokádo

  věc pohledu
  I ženu lze v nouzi sežrat. A hádám že, stejně jako já, bude bohatá na proteiny. .. ale pokud ani ona příliš nepoužívala mýdlo, taky to nebude žádná bašta.

  Reply
 5. Jita

  OOOOOO!!!!!
  Nic prekvapiveho… Ale stejne to jsem napisu: Sufe, ty jsi vazne magggoooorr! (v dobrym) 🙂

  Reply
 6. Jana

  Slunce!
  pokud se bude Pan Avokado dostatecne opalovat, vydrzi navzdy! Jen bude objemove mensi, ale myslim, ze jeho velkemu ovocnemu duchu to na hrdosti neubere:)

  Reply
 7. Doc. Morbid

  Tak kde to bolí?
  Jak mu je? Zvětšují se hnědé skvrny? Začíná zapáchat? Mažete mu to tou mastí co jsem Vám dal?

  Reply
 8. šuf

  oficiální reakce
  Po několika emotivních poradách s týmem PR specialistů a ošetřovatelů jsme se rozhodli, natočit video, kde se stárnoucí leč stále svěží pan Avokádo šourá v teplákové soupravě, pln elánu. Ale nakonec jsme se na to vykašlali, a jenom hodili pár fotek na web, bo tady neprodávaj žádnou teplákovou soupravu pro avokáda.

  Reply
 9. paparazzi

  kde oficiální zdroje mlčí
  Podařilo se mi vplížit do bungalowu kde probíhá rekonvalescence toho muži obdivovaného a ženami milovaného pana avokáda. Zjistil jsem strašnou věc. Pan avokádo vypadá vskutku bídně, a co víc, je na přístrojích! Zde je důkaz.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.