šuf : Austrálie je veliká

Vážení přátelé, ano. Je tomu tak a kdo jste to nevěděli, tak teď už to víte. A proč to sem jako píšu, ptají se ti, kteří i dřív věděli, že ten hnědej flek na tý modrý půlce glóbusu neni až tak malej. Ha? No a že jsem v rozverný náladě, tak těm šťouralům hnedle vodpovim. Milí zeměpisci, já tak decentně naznačuji, že nejen že se během onoho půlroku vezdejšího nepojedu kouknout na Zéland, já dokonce nejspíš nestihnu vomrknout ani tu levou půlku Austrálie. A víte vy proč, sezamoví chlebíčkové moji? Furt, ne? Tak si ten nadpis přečtěte ještě jednou 🙂

No zkrátka, po dnešním výletě jsem nabyl dojmu, že za ten půlrok nestihnu pořádně prozkoumat ani Sydney a blízký okolí. Skočil jsem totiž ráno na bus, a během půl hodinky jsem byl v naprosto neznámý krajině, zas úplně jiný než co jsem tu doteď viděl. Jak Alenka v říši divů to tady mam, a to jsem zatim viděl celkem nicotnou část státu New South Wales, což je vod voka sotva osmina celý Austrálie.

Naproti tomu… (angličan by napsal 'Meanwhile…')

Je konec místních dvoutýdenních prázdnin, a houfy Američanů se vracej do univerzitní vesničky, s očima navrch hlavy si povídaj kam až jeli, a kde všude se podívali. Představuju si jak v duchu zapichujou vlaječky do mapy, a zaškrtávaj si co dalšího už na světě viděli. Tak vám nevim. Zéland už maj prej za minulej tejden hotovej, teď si říkam že by mohli sjet ještě třeba Sumatru a Jávu, to je taky za rohem – a na to důležitý jim tam postačí tři dny. Až jim bude třicet, hrdě se podívají na svůj glóbus pokrytý beze zbytku vlaječkama….a co vlastně budou dělat pak? To to jako vezmou odznova? Nebo odkážou hmotné statky spolku na ochranu domácích zvířat, a odeberou se do kláštera rozjímat o vyšších pravdách, protože už přece viděli "celej svět" a nějak je to neuspokojilo?

..Jo uznávam, tyhle děcka jsou trochu moc snadnej cíl pro uštěpačný poznámky. Tak už jenom poslední – Ryan mi ukazoval fotku nějaký cesty v džungli, a říkal mi že na takový místo by se jednou rád podíval. Opáčil jsem, že úplně stejný místo je asi kilometr odsud, stačí podejít dálnici a zabřednout do Lane Cove parku (park tu fakt znamená něco trochu jinýho :), kudy chodívam celkem rád. Bejvá tam celkem prázdno. Njn, tam se vlaječky asi nezapichujou.

Ale zpátky (Meanwhile končí).

Cestovatelé popisujou často svuj motor jako neutuchající touhu zjistit co je za dalším kopcem, nebo za zatáčkou cesty. Jo, tu taky znam. Na sobě mam vypozorovaný, že mě přechází nejdýl po deseti dnech cestování. Život on the road počíná ztrácet svoje kouzlo, a člověku začinaj opravdu chybět věci. Nejenom sprcha, internet a opravdický jídlo (ty chybí konec konců už první den), zlomovej je až bod když se začne hromadit činorodej elán a stesk po rozmanitý společnosti – dvě věci který si na cestě nevybijete. Tupá jednoduchost života cestovatelova je krásná do romantickejch představ a na několikadenní čundry, jakmile se z ní ale stane každodenní chleba, tak její elegance vyprchá.

Poslední zkoušku mam 27.6., plán na zbytek pobytu zde zní: cestovat (blíže nespecifikováno). Letenku mám na půli srpna, ale asi jste už pochopili, že na měsíc a půl strávený s batohem mezi klokanama to nevidim. Otázka, která se mi dere na povrch zní: přebookovat letenku? A jestli jo, tak na kdy? Nic proti sólo cestování – jako duševní očistu a cestu k zážitkům jaký v grupě nikdy nepotkáte ho každýmu vřele doporučuju. Ale po relativně osamělým semestru tady to na dalších šest týdnů rozjímání s kamarádem batohem nevidim. Ano vážení přátelé, stýská se mi po vás, mimo to taky po rodné hroudě a po takových věcech jaký by mě ve snu nenapadly. Vidim to teď tak, že na počátku srpna budu mnohem radši kroužit s kosmikem po českých luzích, festivalech a užívat léta, to vše spíš než usínat při západu slunce v tropických severních teritoriích.

Jsem blbej? Místo abych využil příležitosti a pořádně to tu všechno prozkoumal tak zaklapnu kufry a pojedu domů? Asi jo. Věřim že tam čekaj lepší zážitky. Tohle léto totiž bude neskutečná kosmo párty! A takový zážitky si nekoupíte ani doma, natož pak v austrálii. Jasný, zbývá tu ještě pár měsíců a stát se může letos – uvnitř mé hlavy, či někde mimo ní dojde ke zvratu a všechno bude zase hlavou dolů! Pokud se tak nestane, čekejte mne časně pučmeloudi 🙂

4 thoughts on “šuf : Austrálie je veliká

 1. Adolf

  No, však Ty víš…
  Jaké je Tvoje štěstí…jestli je malé, kulaté a žluté, nebo hlavou dolu.

  Jen taková…malá…asi rada…přestože mám cestování rád, nějak mě nepřitahuje cestování na blind. pak se člověk jen tak bimcá od nikud nikam…proto si vždycky stanovim nějakej cíl…hodně daleko…a pak…se k němu snažim dostat…někdy rychleji, jindy pomalu. No…a potom, s pocitem, že se někam de…se mi de mnohem líp.

  asi melu…

  hele, když už si v tak daleký zemi, udělej pro nás jednu malou drobnost…nezabere ti to na tvý pouti moc času.

  Ven nějakou krabičku, docela malou, zavírací, a nos jí sebou. až budeš někde, kde se ti to bude hodně líbit, napiš nějakej vzkaz a pak jí tam schovej a napiš sem, kam si jí dal…

  tak…abych měl v austrálii nějakej cíl 🙂

  anebo…můžeš do závěti napsat, že tvoje dědictví dostanou děti jen pokud jí dokážou najít 🙂 tim je překvapíš…a dost možná i nasereš…a to už stojí za to

  Reply
 2. Jaa

  jaaa
  souhlasim.. Mě to rozhodně nepřijde divný. Co mi přijde divný že ty taková společenská osoba žiješ život- navíc život studentský- osaměle… Tak se drž..

  Reply
 3. Adam

  Voe
  no, ty tornádo, hlavně konečně navalíš to pětikilo, co mi visíš, takže se moc netěš, bejt tebou, tak bych tam zůstal co nejdýl, páč tě hned na letišti přivítaj dva moc přítulný rusky mluvící pánové…

  Přijeď kdy chceš, pučmeloude, budem se těšit

  Zatim zdar 🙂

  Reply
 4. šuf

  osoba společenská?
  To jsem nikdy moc nebyl. To jsem se tak jenom naučil vypadat ve společnosti. Občas. Někdy mi to ještě furt nejde.

  Ale neviděl bych to tak černobíle, můj zdejší společenskej život je v porovnání s čechama chudší, ale jako poustevník tu teda nežiju. Neni tu s kym jít pořádně na pivo (jak jsem jedný kamarádce včera vysvětlil: beer is not just a drink, its a social event = pivo neni jenom pití, ale taky společenská událost), a s kym cestovat – bo s nikym v dosahu nemam stejný cíle ani prostředky dopravy. Jinak v pohodě, neberte moje lamentování zas tak vážně. Zatim je to spíš nová zkušenost, než frustrující fakt. Ale až přijedu dom, rozpoutam z nahromaděný energie přinejmenším tornádo!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.