šuf : epilog?

Dneska ráno jsem se probudil, a než jsem otevřel oči hrál jsem svou oblíbenou hru – hádal jsem kde přesně ležim, jakým směrem natočenej atd. V tý hře se nepoužívaj vzpomínky, prostě jen zvuky okolí, vjemy z přikrývky a podložky, pocity. Přiznám se že mě ani nenapadlo že nejsem na vile – z otevřenýho okna se ozývala sekačka, pokoj byl od sluchu malej, takže jsem "byl" stopro ve svým pokoji za příčkou. Až porušení pravidla o vzpomínání mi rozmetalo iluze.

No zkrátka – vila úspěšně předána. Čas na emoce neni poněvadž je festival, nebo ne? No on si ho každej nějak po svým asi udělá – pro mě osobně loučení s vilou proběhlo už v dubnu, když se rozhodovalo o jejím opuštění. Tenhle humbuk byl jen dohra. Přesto i mě na chvíli navštívila melan-kólie. Heslem opouštění bylo NEOBJÍMEJTE STĚNY, JSOU NAMALOVANÝ. A tak jsme místo objímání píglovali radiátory a pili pivo.

Druhý pokus o vystěhování proběhl úspěšněji než prvý – ať už díky milosti bohů, majitelů či naší poctivé práci. Nebo majitelé podcenili přípravu (podezírám je, že před prvním předáváním tloukli deset minut sekyrama o štíty jako vikingové, když potřebovali před bitvou napumpovat adrenalin do krve). Obtažená nebyla obtažená (možná proto že byla obtažena), majitel Zdenda byl dokonce rozvernej (asi byl rád že už se dekuje do švýcar) obé snad i proto že nový nájemce se netvářil zle. Prodali jsme mu AP (krabičku co nám dva roky nosila internet na vilu) za dva litry, a tak jsme je šli s úklidovou četou propít.

Toť vše – dům opuštěn a co nevidět se z něj stane opět obyčejná obytná jednotka. Světu se staly už i větší ztráty, přesto i tahle zamrzí. Co s timhle fórem? Zapečetit ho jako takový ty balíčky (time capsules) co se zakopávaj do země, aby je za sto let někdo vykopal a pak byl z toho obsahu jako nějak na větvi? A nebo ho nehcat dále v provozu pro komunitu bývalých obyvatel vily, a jejího širokého fanklubu?

Mějte se hezky, až budete mít cestu přes dědinu, skočte pozdravit Haničku do hospody – ani jsme se s ní nerozloučili, měla krátkej tejden. My máme dlouhej, to je jistý – jinak by se do něj nevešlo tolik. Tak tedy vila je mrtvá, ať žije vila. Howgh

One thought on “šuf : epilog?

  1. Jana

    žádné zahrabávání!
    myslím, že život na vile by měl pokračovat alespoň ve virtuální podobě dál….

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.